Tarnobrzeska peregrynacja ikony Matki Bożej Wspomożycielki prześladowanych chrześcijan

Tarnobrzeska peregrynacja ikony Matki Bożej Wspomożycielki prześladowanych chrześcijan
13 czerwca 2020 No Comments Ogłoszenia Admin

Obraz peregrynujący z inicjatywy Rycerzy Kolumba po parafiach, w których funkcjonują rycerskie rady, w dniu 13 czerwca 2020 roku zawitał do parafii MBNP Rady 15239 w Tarnobrzegu.
W asyście braci rycerzy obraz został procesyjnie wniesiony do świątyni podczas wieczornej mszy świętej.

„(…) Matka prześladowanych chrześcijan, jest Matką wszystkich, jest również Matką tych, którzy cierpią i płaczą dla sprawiedliwości, którzy są dumni, że są wyznawcami Jezusa Chrystusa. Od dzisiaj i jutro, przez całą niedzielę będzie przed tym obrazem trwała modlitwa w intencji prześladowanych chrześcijan. Ten wizerunek, który wędruje po całym świecie skupia wyznawców Jezusa Chrystusa po to aby być głosem tych, o których świat zapomniał, którzy cierpią i płaczą, którzy są dumni, że są wyznawcami Jezusa Chrystusa.(…)” – powiedział Ks. Paweł Gutek w wygłoszonej homilii podczas Mszy świętej.

W oparciu o Ten Obraz, Zakon Rycerzy Kolumba na całym świecie rozpoczął nowy program modlitewny w intencji Chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Codziennie miliony Chrześcijan na całym świecie doświadczają różnorakich prześladowań i dyskryminacji, lecz rzadko ten fakt jest zauważalny w naszym codziennym życiu.
Dla uciskanych Chrześcijan bardzo ważne jest wsparcie i zrozumienie okazywane ze strony współwyznawców z całego świata. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, jest okazją nie tylko do wsparcia modlitewnego, ale również zachętą do poczynienia refleksji, czy i my w różnych sytuacjach, bylibyśmy gotowi do dania świadectwa wiary.

Dziękujemy Ci Matko Boża Wspomożycielko Prześladowanych Chrześcijan za dary jakimi Nas obdarzasz i prosimy o dalsze wstawiennictwo u Twojego Syna za wszystkich prześladowanych, za Rycerzy  Rady 15239 i całą Naszą Parafię pw. MBNP w Tarnobrzegu.