Ogłoszenia – 16/08/2020, 20 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – 16/08/2020, 20 Niedziela Zwykła
14 sierpnia 2020 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

    Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych lub części odzieży. Przestrzeganie tego państwowego zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także wyrazem troski o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni skutkami Covid-19.

    Zgodnie z apelem ks. abp. Stanisława Gądeckiego dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu, którzy ucierpieli w wyniku eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, przynosząc 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych. Zanosimy więc modlitwy za tych, którzy przeżyli i za, tych którzy zginęli w wyniku wybuchu, a po Mszach św. przeprowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych.

    Spowiedź w okresie wakacyjnym w ciągu tygodnia – 15 minut przed Mszą św.

1. Dziś o godz. 10:00 I Komunia św. jednej z grup dzieci, które w tym roku przystąpią do Stołu Pańskiego. W intencjach zamówionych na tę godzinę będzie sprawowana Msza św. w dolnym kościele również o godz. 10:00;
» o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne;
» modlitwa Bractwa Szkaplerza Świętego;
» codziennie o godz. 20:30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji ustania epidemii.

2. Jutro – wspomnienie św. Jacka, kapłana;
» początek nowenny przed uroczystością NMP Częstochowskiej;
» 18 rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

3. W środę o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej;
» o godz. 19:00 w Kaplicy Godzina Uwielbienia prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

4. W czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła;
» parafialny dzień modlitwy o jedność.

5. W piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

6. W sobotę – wspomnienie NMP Królowej.

7. W przyszłą niedzielę – modlitwa Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio;
» wspomnienie bł. Władysława Findysza, kapłana.

8. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków:
» dziś – Kr. Jadwigi 2.
» jutro – Kr. Jadwigi 4.
» w środę – Matejki 1 – klatki 1 i 2.
» w czwartek – Matejki 1 – klatki 3 i 4.
» w sobotę – Matejki 1 – klatki 5 i 6.
» w przyszłą niedzielę – Matejki 2 – klatki 1 i 2.

9. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Kossaka 6. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

10. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Tam w pierwszej kolejności wierni przyjmują Komunię Św. na rękę a następnie kapłan podaje pozostałym Komunię Św. do ust.

11. Wszystkim Ofiarodawcom za składane ofiary na prace prowadzone przy parafii składamy podziękowanie – Bóg zapłać.

12. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznej drogi, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu.

13.  Młodzi, szukający swojej drogi życiowej, stają w tym czasie przed podjęciem ważnych decyzji. Są wśród nich powołani przez Chrystusa do służby w świętym kapłaństwie. Bądźmy razem z nimi przez modlitwę, dobrą radę, a przede wszystkim dając przykład życia bez reszty oddanego Bogu. Przypominamy również, że trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
Modlitwa o powołania bł. Michała Sopoćki: „Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.