Ogłoszenia – 06/09/2020, 23 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – 06/09/2020, 23 Niedziela Zwykła
5 września 2020 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

Zwracamy się do wszystkich uczestników uroczystości religijnych z gorącym apelem
o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych.
W sposób szczególny proszę o zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych lub części odzieży.

1. Dziś – na Mszę św. o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby przynależeć do grupy Bractwa św. Józefa. Po Mszy św. krótkie spotkanie w salce z grupą św. Józefa;
» o godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
» codziennie o godz. 20:30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji ustania epidemii;
» od dziś włącznie wraca Msza św. o godz. 11:15, natomiast ostatnia wieczorna Msza św. w niedziele o 18:30.

2. Jutro – wspomnienie bł. Anieli Salawy.

3. We wtorek – święto narodzenia NMP.

4. W środę – wspomnienie św. Piotra Klawera, kapłana;
» o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej;
» modlitwa Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

5. W czwartek – o godz. 16:00 nabożeństwo pokutne i spowiedź młodzieży, która przyjmie sakrament Bierzmowania;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Bractwa Wieczystej Adoracji;
» modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania.

6. W piątek – o godz. 16:00 oraz o godz. 18:00 uroczyste Msze św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza, ordynariusza naszej diecezji, w czasie których będzie udzielony młodzieży sakrament bierzmowania.

7. W sobotę – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

8. W przyszłą niedzielę – kolejna rocznica Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w wymiarze całego miasta Tarnobrzega – serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 10:00 do wspólnego dziękczynienia;
» o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne;
» w klasztorze OO. Dominikanów kolejna rocznica koronacji obrazu MB Dzikowskiej – suma odpustowa o godz. 12:30.

9. W niedzielę 20 września br. o godz. 10:00 będzie I Komunia św. drugiej grupy dzieci, zaś o godz. 13:00 będzie uroczysta Msza św. związana z rocznicą I Komunii św.

10. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Jana Matejki:
» dziś – blok nr 7, klatki 1 i 2.
» jutro – blok nr 7, klatki 3 i 4.
» w środę – blok nr 7, klatki 5 i 6.

11. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

12. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Tam w pierwszej kolejności wierni przyjmują Komunię Św. na rękę a następnie kapłan podaje pozostałym Komunię Św. do ust.

13. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętują-cym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Powracającym z wakacji życzymy bezpiecznej drogi i szczęśliwego powrotu.

14. Wszystkim Ofiarodawcom za składane ofiary na prace prowadzone przy parafii serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

15. Pragniemy poinformować, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów będzie emitowany Koncert Życzeń. Każdy kto pragnie złożyć życzenia swoim bliskim za pośrednictwem naszej telewizji, powinien wypełnić kartę zgłoszeniową, która dostępna jest na stoliku za ławkami lub na stronie tv.serbinow.pl.
Wypełniony formularz wraz z potwierdzeniem wpłaty „cegiełki” należy przesłać drogą mailową na adres: tvserbinow@gmail.com albo przynieść do naszej parafialnej świątyni i złożyć w miejscu do tego wyznaczonym, gdzie dyżur pełnić będzie przedstawiciel KTV „Serbinów”. Karty zgłoszeniowe będą przyjmowane w każdą środę od godz.17.30 do godz.19.30 (z przerwą na Mszę Świętą).
Również nadawany jest nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszymy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.