Strefa Aniołów 2020

Strefa Aniołów 2020
14 października 2020 No Comments Aktualności Admin

Jak co roku zagościły w naszych sercach

Anioły Zachwytu, Talentu, Dobra i Miłości!

 

W niedzielę 4 października odbyła się „Strefa Aniołów”. Wspaniałe święto całej naszej wspólnoty.

W tym roku – ze względu na pandemię – „Strefa Aniołów” przybrała nieco inną formę. A pragniemy przypomnieć, że organizujemy ją od 2009 roku. Wszystko po to, aby uczcić święto Aniołów Stróżów przypadające na 2 października. Warto przypomnieć, że nasza szkolna kaplica jest właśnie pod wezwaniem Aniołów Stróżów. Tegoroczna „Strefa Aniołów” odbyła się w gościnnych progach kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie.

            Wszyscy zgromadzeni: ksiądz prałat, opiekun Szkół Katolickich w Tarnobrzegu oraz ich Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice, osoby zaprzyjaźnione mieli możliwość uczestniczyć w pięknej Mszy Świętej. Po niej nastąpiło uroczyste wręczenie Aktu Mianowania nauczycielom, którzy uzyskali ten stopień awansu zawodowego: p. Urszuli Łyko, p. Katarzynie Sałek, p. Barbarze Trzpis-Wiącek oraz księdzu Pawłowi Dobrowolskiemu. Następnie wręczono Podziękowania dla Rodziców szczególnie zaangażowanych w życie szkoły: Państwu Katarzynie i Grzegorzowi Krakowiakom, Państwu Elżbiecie i Wojciechowi Grodzkim, Państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Lipińskim, Państwu Barbarze i Mariuszowi Żyłom oraz Państwu Alicji Wesołowskiej – Warzybok oraz Wojciechowi Warzybokowi.

Kolejnym uroczystym aktem było zaprzysiężenie nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego przez Dyrektora Szkół Katolickich p. Joannę Szmuc oraz Organ prowadzący księdza prałata Jana Biedronia. Reprezentanci złożyli uroczystą przysięgę w obecności Pocztu Sztandarowego.

Zwieńczeniem „Strefy Aniołów” był wspaniały koncert pod hasłem ,, Żyć miłością’’ przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Moniki Bieniek, p. Anety Trościńskiej, p. Renaty Kaczorowskiej-Wartoń, p. Barbary Trzpis-Wiącek. O nagłośnienie, tradycyjnie już, profesjonalnie zadbał ksiądz Paweł Dobrowolski. Podziękowania należą się też p. Andrzejowi Kasperskiemu, organiście tutejszego kościoła, który uratował sytuację, kiedy tuż przed występem spalił się zasilacz. Co nie dziwne: taka moc talentu na scenie!!!

Wystąpili dla nas:

Klaudia Huk, Aleksander Szwarnowiecki, Nel Wójcik, Lucia Vivere, Wiktoria Kuraś, Anna Szozda, Dawid Wiącek, Weronika Nowak, Krystian Nowak, Konstancja Owczarek, Laura Charchut, Antonina Sałata, Julia Czernikiewicz, Maria Wójcik, Jan Mazurkiewicz, Oliwier Beduch, Mateusz Wójcik oraz uczennice Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Klara Szozda i Amelia Wójcik.

W roli konferansjerów, prawdziwych profesjonalistów: Gabriela Wiącek oraz Dawid Osada.

Natomiast o uwiecznienie koncertu zadbali: pasjonat fotografii Piotr Siudak oraz Wicedyrektor p. Mirosław Sałek.

Gratulujemy naszym artystom wspaniałych występów!

PS „Strefa Aniołów” nie byłaby taką wspaniałą ucztą, gdyby nie słodkie ciasta upieczone przez Rodziców. Kiermasz cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Dziękujemy!

Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Strefy Aniołów, serdeczne podziękowania składa Dyrektor Szkoły p. Joanna Szmuc.