Ogłoszenia – 25/10/2020, 30 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – 25/10/2020, 30 Niedziela Zwykła
24 października 2020 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

Przypominamy, że obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa
za pomocą maseczek ochronnych lub części odzieży. Prosimy,
aby w duchu chrześcijańskiej odpowiedzialności za życie i zdrowie
własne oraz bliźnich, stosować się do zaleceń wydawanych
przez władze państwowe i służby sanitarne.

W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie:
o godz. 17:00 dla dzieci, o godz. 18:30 dla młodzieży i starszych;
w niedziele o godz. 16:15.

1. Dziś – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;
» o godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe;
» codziennie o godz. 20:30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji ustania epidemii.

2.  Jutro – o godz. 20:30 apel wdzięczności za dar nawiedzenia Maryi w Świętym wizerunku Jasnogórskim oraz modlitwa w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.

3. We wtorek – o godz. 18:00 Msza św. i różaniec z modlitwą Posłańców oraz rozesłanie listopadowego numeru listu „Otwarte Serca”.

4. W środę – o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej.

5. W piątek – o godz. 15:00 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Faustinum.

6. W sobotę – adoracja Odnowy w Duchu Świętym.

7. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych;
» w tym dniu wspominamy tych, którzy cieszą się udziałem w chwale Bożej. Liturgia przypomina o naszym powołaniu do szczęśliwego życia wiecznego razem z Chrystusem Zmartwychwstałym. Prawda o naszym zmartwychwstaniu niech nas mobilizuje do modlitewnej pomocy tym, którzy zakończyli już czas ziemskiej wędrówki;
» o godz. 16:15 początek nabożeństw różańcowych za zmarłych; grafik nabożeństw jest wywieszony na drzwiach kościoła i dotarł do naszych mieszkań w liście Otwarte Serca Przez cały listopad będziemy w czasie wypominków modlić się za zmarłych. Kartki, na których można wpisywać imiona znajdują się na stoliku za ławkami i na stoliku przy wejściu do Kaplicy adoracyjnej. Można je składać w kopertach w wyznaczonym dniu do koszyczka;
» na cmentarzu w Sobowie: Msze św. o godz. 10:00 odpustowa i o godz. 14:00 za wszystkich wiernych zmarłych;
» przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie;
» do 8 listopada na cmentarzu w Sobowie będzie sprawowana codziennie Msza św. w dni powszednie o godz. 11:00, w niedzielę o 14:00;
» zmiana tajemnic różańcowych w listopadzie będzie w niedzielę 8 listopada.

8. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków:
» dziś – Orzeszkowej 4, klatki 5 i 6.
» jutro – Orzeszkowej 5, klatki 1 i 2.
» we wtorek – Orzeszkowej 5, klatki 3 i 4.
» w środę – Orzeszkowej 5, klatki 5 i 6.
» w czwartek – Dąbrowskiej 1, klatki 1 i 2.
» w przyszłą niedzielę – Dąbrowskiej 1, klatki 3 i 4.

9. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Konstytucji 3 Maja 3. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

10. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Tam w pierwszej kolejności wierni przyjmują Komunię Św. na rękę a następnie kapłan podaje pozostałym Komunię Św. do ust.

11. Trwają prace remontowe przed kościołem. Część z nich została już zrealizowana, reszta czeka na realizację. Zakres tych prac będzie związany z dalszą ofiarnością parafian. Ofiary na ten cel możemy przesyłać na konto naszej parafii. Bank Spółdzielczy O/Tarnobrzeg Nr: 52 9434 0002 2001 1045 2284 0001 z dopiskiem ofiara na prowadzone remonty lub złożyć w kopercie na tacę. Wszystkim Darczyńcom za złożone ofiary niech Bóg wynagrodzi wrażliwość serca, zrozumienie i gest chrześcijańskiej pomocy. W tym trudnym czasie epidemii, jesteśmy razem z Wami, łączymy się w modlitwie i jeżeli zachodzi potrzeba i ktoś zgłasza prośbę o pomoc duszpasterską jesteśmy do dyspozycji.

12. Pragniemy poinformować, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów będzie emitowany Koncert Życzeń.  Wyjątkowo w tym miesiącu zostanie przeniesiony na 8 listopada. Również nadawany jest nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszymy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.

13. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.