Ogłoszenia – 06/12/2020, 2 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia – 06/12/2020, 2 Niedziela Adwentu
5 grudnia 2020 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w kościele może przebywać
jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Osoby przebywające w kościołach
i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

1. Dziś – II Niedziela Adwentu.
» Poświęcenie opłatków na stół Wigilijny. W naszej parafii opłatki rozprowadzane są w zakrystii przez cały Adwent, a ofiary złożone z tej okazji będą w całości przeznaczane na dalsze prace przy Hospicjum w Miechocinie. Podajemy tę informację, ponieważ rok temu nieupoważnione przez parafię osoby w imieniu parafii rozprowadzały opłatki. Informujemy więc, że w parafii Serbinów poświęcone opłatki rozprowadzane są tylko w kościele – zakrystii;
» dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. są zbierane do puszek ofiary na ten cel;
» wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

2. Jutro – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła.

3. We wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – patronalne święto Oazy Młodzieżowej i Dziewczęcej Służby Maryjnej;
» Msze św. o godz. 6:00, 8:00, 10:00, 15:00 i 18:00;
» na Mszy św. wieczornej modlitwa Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.

4. W środę – o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej.

5. W czwartek – parafialny dzień modlitwy o jedność;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Bractwa Wieczystej Adoracji.

6. W piątek – wspominamy św. Damazego I, papieża.

7. W sobotę – wspomnienie NMP z Guadelupe.

8. W przyszłą niedzielę – III Niedziela Adwentu – zwana niedzielą radości – Gaudete – jest to dzień szczególnej radości w oczekiwaniu na przyjście Pana;
» o godz. 6:00 Msza św. z III Niedzieli Adwentu;
» o godz. 17:00 Msza św. z modlitwą w intencji Ojczyzny – rocznica wprowadzenia stanu wojennego;
» członkowie Katolickiego Centrum Wolontariatu będą rozprowadzać pierniczki – dochód z akcji przeznaczony jest na zakup środków higieny osobistej dla podopiecznych z Domu Dziecka w Skopaniu.
» wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

9. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej:
» dziś – blok nr 13, klatki 3 i 4.
» jutro – blok nr 13, klatki 5 i 6.
» w środę – blok nr 14, klatki 1 i 2.

10. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy domków przy ul. Henryka Sienkiewicza. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

11. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Tam w pierwszej kolejności wierni przyjmują Komunię Św. na rękę a następnie kapłan podaje pozostałym Komunię Św. do ust.

12. Wszystkim Darczyńcom za składane ofiary na potrzeby parafii serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać. W tym trudnym czasie epidemii, jesteśmy razem z Wami, łączymy się w modlitwie i jeżeli zachodzi potrzeba i ktoś zgłasza prośbę o pomoc duszpasterską jesteśmy do dyspozycji.

13. Przez cały Adwent rozprowadzane będą świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

14. Pragniemy poinformować, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14:00 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszymy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.

15. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom i Jubilatom orędownictwa Świętych Patronów.