Ogłoszenia – 10/01/2021, Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia – 10/01/2021, Niedziela Chrztu Pańskiego
9 stycznia 2021 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w kościele może przebywać jedna osoba
na 15 metrów kwadratowych. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek
zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

Trwają spotkania kolędowe – mieszkańców przewidzianych do spotkania serdecznie zapraszamy na przeżywanie Najświętszej Eucharystii o godz. 18:00 – prosimy o przygotowanie liturgii; dokładny program spotkań kolędowych dotarł do naszych mieszkań w ostatnim numerze listu Otwarte Serca i jest wywieszony na drzwiach kościoła.

1. Dziś – Niedziela Chrztu Pańskiego;
» kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia – tradycyjnie zaś pozostawiamy w kościołach choinki i szopki oraz śpiewamy kolędy podczas Mszy świętych aż do święta Ofiarowania Pańskiego, tj. do 2 lutego;
» parafialny dzień dziękczynienia za Sakrament Chrztu św., za rodziców i chrzestnych, za włączenie do Rodziny Kościoła i za skarb wiary świętej;
» o godz. 17:00 Msza św. a po niej spotkanie kolędowe dla mieszkańców ul. Zwierzynieckiej 51, 53, 55, 57, 61, 63, 65, 67, 69, 71 i 73 – serdecznie zapraszamy;
» o godz. 18:30 Msza św. z modlitwą Bractwa Wieczystej Adoracji.

2. W środę – wspomnienie św. Hilarego, biskupa i Doktora Kościoła;
» o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek – modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania.

4. W sobotę – o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Bractwa Szkaplerza Świętego.

5. W przyszłą niedzielę – II Niedziela Zwykła;
» o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne;
» dzień Judaizmu w Kościele Katolickim;
» wspomnienie św. Antoniego, opata.

6. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej:
» w czwartek – blok nr 25, klatki 1 i 2.
» w sobotę – blok nr 25, klatki 3 i 4.
» w przyszłą niedzielę – blok nr 26, klatki 1 i 2.

7. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Zwierzynieckiej 20 z klatki 2. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

8. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia.

9. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i przesyłane na konto parafialne przeznaczone na cele parafialne. Składamy również podziękowanie za ofiary składane w kopertach z racji spotkań kolędowych – Bóg zapłać. Zachęcamy równocześnie do udziału w tych spotkaniach w wyznaczonym czasie poszczególne rejony parafii.

10. Pragniemy poinformować, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14:00 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszymy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.

11. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże dary i łaski.