Ogłoszenia – 14/02/2021, 6 Niedziela Zwykla

Ogłoszenia – 14/02/2021, 6 Niedziela Zwykla
13 lutego 2021 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w kościele może przebywać
jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach,
mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

1. Dziś – VI Niedziela Zwykła;
» od dziś do 20 lutego tydzień modlitw o trzeźwość narodu;

» o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne;
» wspomnienie św. Cyryla i Metodego – modlitwa za narody słowiańskie oraz wspomnienie św. Walentego – dzień modlitw w intencji narzeczonych, zakochanych i przygotowujących się do małżeństwa.

2. We wtorek – o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Bractwa Szkaplerza Świętego.

3. W środę popielcowąrozpoczynamy okres Wielkiego Postu;
» w tym dniu obowiązuje post, czyli spożycie w ciągu dnia jednego posiłku w zwyczajnej ilości, a pozostałe posiłki w ilości pomniejszonej oraz obowiązuje wstrzemięźliwość, czyli wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych – do zachowania postnego są zobowiązani wszyscy wierni, którzy ukończyli 14 rok, a nie rozpoczęli 60 roku życia;

» od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty;
» Msze święte z błogosławieństwem popiołu i z posypaniem głów popiołem, będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6:30, 8:00, 10:00, 15:00, o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej Msza św. o godz. 18:00, dodatkowo Msze św. w Hospicjach, Domu Matki Teresy i Warsztatach Terapii Zajęciowej.  Taca zebrana w Środę Popielcową zostanie przekazana na potrzeby Caritas;
» w środę popielcową rozpoczyna się „Nowenna Pompejańska” – jako przebłaganie za wszelkie zniewolenia i błaganie o dar jedności z Bogiem i ludźmi; modlitwa różańcowa w Kaplicy Adoracyjnej będzie o godz. 7:30, 14:30, 17:00 i 20:30.

4. W piątek- Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:30, dla starszych po Mszy św. o godz. 8:00 w górnym kościele;
» o godz. 18:00 Msza św. i Droga Krzyżowa jako przebłaganie za grzechy pijaństwa i przeproszenie za grzechy przeciw szóstemu przykazaniu.

5. W przyszłą niedzielę – I Niedziela Wielkiego Postu;
» o godz. 16:00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

7. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Prusa:
» dziś – z bloku nr 5, klatki 1 i 2.
» we wtorek – z bloku nr 5, klatki 3 i 4.
» w środę – z bloku nr 5, klatki 5 i 6.
» w piątek – z bloku nr 6, klatki 1 i 2.
» w sobotę – z bloku nr 6, klatki 3 i 4.

8. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 71 i 73. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

9. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne przeznaczone na cele parafialne – Bóg zapłać.

11. W ostatnim czasie Ks. Maciej Charabin utworzył nową stronę naszej Parafii, która znajduje pod adresem internetowym „parafiaserbinow.pl”. Jest ona czytelna i jasna – zapraszamy do korzystania z niej.

12. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14:00 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszamy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.

13. Wszystkim życzymy, aby Wielki Post był czasem nawrócenia, odnowy wiary, zaczerpnięcia żywej wody nadziei i przyjęcia z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w Chrystusie.