Ogłoszenia – 19/07/2020, 16 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – 19/07/2020, 16 Niedziela Zwykła
25 lipca 2020 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

Prosimy aby w kościele zasłaniać usta i nos, lub zachowywać dystans 2 metrów
od innych uczestników zgromadzenia.
Są to aktualne zalecenia sanitarne ze względu na trwającą epidemię.

1. Dziś – XVI Niedziela Zwykła;
» o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne;
» codziennie o godz. 20:30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji ustania epidemii;
» początek XXI Ogólnopolskiego tygodnia św. Krzysztofa po hasłem Umocnieni Eucharystią, niesiemy Chrystusa. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, w następną niedzielę modlić się będziemy w intencji wszystkich kierowców, aby bezpiecznie dotarli do celu i służyli innym. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów znajdujących się przed naszym kościołem. Zebrane ofiary do puszki po każdej Mszy św., będą przekazane na pomoc misjonarzom. Przy poświęceniu prosimy o przyjęcie obrazka z modlitwą kierowcy.

2. Jutro – wspomnienie bł. Czesława – za Jego wstawiennictwem będziemy błagać za naszymi siostrami i braćmi, którzy znaleźli się w szponach zgubnych nałogów i zagubili skarb wiary świętej.

3. We wtorek – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i Doktora Kościoła.

4. W środę – wspomnienie św. Marii Magdaleny;
» o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
» odpust parafialny w parafii św. Marii Magdaleny w Miechocinie.

5. W czwartek – wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy i Patronki Europy;
» parafialny dzień modlitwy o jedność;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Wspólnoty modlitewnej św. Ojca Pio;
» o godz. 19:00 w ramach XXVIII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej wystąpi Ewa Polska z Lublina.

6. W piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki Policji.

7. W sobotę – święto św. Jakuba Apostoła;
» z racji przypadającego również wspomnienia św. Krzysztofa – na Mszy św. o godz. 1800 modlitwą wdzięczności otoczymy Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza oraz Księży Krzysztofów posługujących w naszej parafii, po Mszy św. poświęcenie pojazdów.

8. W przyszłą niedzielę – XVI Niedziela Zwykła;
» o godz. 1630 Nieszpory Niedzielne;
» wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP – z tej okazji modlitwą będziemy obejmowali wszystkich rodziców i starszych.

9. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
» dziś – blok Zwierzyniecka 73.
» jutro – domki przy ulicach: Sikorskiego, Gwarków, Gajowej, Podleśnej, Garażowej, Dąbrowskiej, Kwiatkowskiego.
» w środę – domki – ul. Zwierzyniecka, Konstytucji 3 Maja.
» w czwartek – ul. Akacjowa i ul. Bukowa.
» w piątek – ul. Brzozowa i ul. Dębowa.
» w przyszłą niedzielę – ul. Chrobrego.

10. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej 33. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

11. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Tam w pierwszej kolejności wierni przyjmują Komunię Św. na rękę a następnie kapłan podaje pozostałym Komunię Św. do ust.

12. Trwają prace remontowe przy kościele. Ofiarodawcom za składane ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

13. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznej drogi, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu.

14. Modlitwa o powołania, którą będziemy odmawiać przez okres wakacji. Przypominamy również, że trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
Modlitwa o powołania bł. Michała Sopoćki: „Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.