Ogłoszenia – 26/07/2020, 17 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – 26/07/2020, 17 Niedziela Zwykła
25 lipca 2020 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

Prosimy, aby w kościele zasłaniać usta i nos, lub zachowywać dystans 2 metrów od innych
uczestników zgromadzenia. Są to aktualne zalecenia sanitarne ze względu na trwającą epidemię.
Spowiedź w okresie wakacyjnym w ciągu tygodnia – 15 minut przed Mszą św.

1. Dziś o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne;
» z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, które przypadało wczoraj, po każdej św. poświęcenie pojazdów znajdujących się przed naszym kościołem. Zebrane ofiary do puszki po każdej Mszy św., zostaną przekazane na pomoc misjonarzom. Przy poświęceniu prosimy o przyjęcie obrazka z modlitwą kierowcy;
» wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP – z tej okazji modlitwą obejmujemy również wszystkich rodziców i starszych;
» codziennie o godz. 20:30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji ustania epidemii.

2. Jutro dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 20:30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji modlitwa w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.

3. W środę – wspomnienie św. Marty;
» o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
» modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.

4. W piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli;
» o godz. 15:00 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Faustinum.

5. W sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła;
» w I sobotę miesiąca – o godz. 8:00 Msza św. Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji;
» odwiedziny chorych od godz. 9:00;
» nabożeństwo fatimskie: od godz. 18:00 adoracja, o godz. 19:00 Msza św. i Apel Maryjny w Kaplicy Wieczystej Adoracji o godz. 21:00;
» przed nami kolejny miesiąc sierpień, który wpisał się w historię Polski wieloma wielkimi wydarzeniami narodowymi; jest to także miesiąc trzeźwości – prośmy o potrzebne łaski dla nas i dla wszystkich Polaków, abyśmy ten czas mogli przeżyć godnie i owocnie; na ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest Parafialna Księga Trzeźwości – można wpisać tam swoje postanowienie.

6. W przyszłą niedzielę niedziela adoracyjna;
» o godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

7. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2020 r. odbędzie się XXXVII PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ pod hasłem: „OTOCZ MACIERZYŃSKĄ MIŁOŚCIĄ KOŚCIÓŁ PIELGRZY-MUJĄCY”. Te słowa są zaczerpnięte z prefacji mszalnej, gdyż w tegorocznym pielgrzymowaniu pragniemy się pochylić nad tajemnicą Eucharystii, a Maryję uczynić tą, która nas nauczy życia z Chrystusem w swoim sercu. W tym roku z powodu epidemii covid-19 nasze pielgrzymowanie musi przybrać inną formę. Obostrzenia sanitarne powodują, że przed tron Jasnogórskiej Pani idziemy „sztafetowo” grupa pątników każdego dnia będzie dowożona na kolejny dzień pielgrzymowania:
» 4 sierpnia – grupa sandomierska.
» 5 sierpnia – grupa stalowowolska św. Urszuli.
» 6 sierpnia – grupa stalowowolska św. Jadwigi.
» 7 sierpnia – grupa janowska.
» 8 sierpnia – grupa stalowowolska św. Michała.
» 9 sierpnia – grupa stalowowolska św. Floriana.
» 10 sierpnia – grupa stalowowolska św. Barbary.
» 11 sierpnia – grupa stalowowolska bł. Wincentego.
» 12 sierpnia – grupa ostrowiecka.
Po pokonaniu etapu pielgrzymkowej trasy pątnicy wracają na nocleg do własnych domów. Z tego miejsca następnego dnia na tych samych zasadach pielgrzymować będzie kolejna grupa. Trwają zapisy do grupy św. Barbary, w której pielgrzymują także przedstawiciele naszej Parafii.

8. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców domków:
» dziś – ul. Chrobrego.
» jutro – ul. Łokietka.
» we wtorek – ul. Śmiałego.
» w środę – ul. Dąbrówki.
» w piątek – ul. Grabowa i ul. Jaworowa.
» w przyszłą niedzielę – ul. Kanadyjska i ul. Sztygarów.

9. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Wojciecha Kossaka 3. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

10. Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Sandomierskiej 24 podsiadają jeszcze jedno wolne miejsce dla osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Kontakt w Warsztacie.

11. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Tam w pierwszej kolejności wierni przyjmują Komunię Św. na rękę a następnie kapłan podaje pozostałym Komunię Św. do ust.

12. We wrześniu będą kontynuowane prace wokół kościoła. Odprowadzenie wody z dachu kościoła zalewającej w czasie ulewy dolny kościół i ułożenie kostki po prawej i lewej stronie kościoła. Wszystkim Ofiarodawcom za składane ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

13. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznej drogi, dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu.

14. Modlitwa o powołania, którą będziemy odmawiać przez okres wakacji. Przypominamy również, że trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
Modlitwa o powołania bł. Michała Sopoćki:
„Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.