Ogłoszenia – 20/09/2020, 25 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – 20/09/2020, 25 Niedziela Zwykła
18 września 2020 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa
za pomocą maseczek ochronnych lub części odzieży. Przestrzeganie tego państwowego
zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także wyrazem troski o nasze zdrowie,
naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi
chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni skutkami Covid -19.

1. Dziś – o godz. 10:00 I Komunia św. drugiej grupy dzieci pierwszokomunijnych, równolegle o godz. 10:00 Msza św. w kościele dolnym;
» o godz. 13:00 Msza św. związana z rocznicą I Komunii św.
» o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne;
» codziennie o godz. 20:30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji ustania epidemii;
» rozpoczęcie nowenny przed wspomnieniem św. Archaniołów w kaplicy Adoracyjnej.

2. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

3. W środę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny;
» o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej;
» modlitwa Wspólnoty św. Ojca Pio.

4. W piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa;
» o godz. 15:00 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Faustinum.

5. W przyszłą niedzielę – o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne;
» wspomnienie św. Wincentego à Paulo.

6. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Jana Matejki:
» dziś – blok nr 14, klatki 1 i 2.
» we wtorek – blok nr 14, klatki 3 i 4.
» w środę – blok nr 14, klatki 5 i 6.
» w czwartek – blok nr 16, klatki 1 i 2.
» w piątek – blok nr 16, klatki 3 i 4.
» w przyszłą niedzielę – blok nr 18, klatki 1 i 2.

7. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Konstytucji 3 Maja 2. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

8. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Tam w pierwszej kolejności wierni przyjmują Komunię Św. na rękę a następnie kapłan podaje pozostałym Komunię Św. do ust.

9. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.

10. W ostatnim czasie zakończono prace przy odprowadzeniu wody z dachu kościoła, zamontowano częściowo nowe ogrodzenie przy placu zabaw dla dzieci przedszkolnych, na placu Maryjnym zamontowano pięć nowych kapliczek z tajemnicami radosnymi. W najbliższym czasie prowadzone będą prace przy pomalowaniu kaplicy Wieczystej Adoracji i montaż dalszej części ogrodzenia przy palcu zabaw. Wszystkim którzy zaangażowali się w te prace oraz ofiarodawcom składającym ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

11. W parafii Świętej Barbary działa „Szkoła Biblijna” – spotkania obywają się w każdą środę po Mszy św. o godz. 1800 w salce.

12. Pragniemy poinformować, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów będzie emitowany Koncert Życzeń. Każdy kto pragnie złożyć życzenia swoim bliskim za pośrednictwem naszej telewizji, powinien wypełnić kartę zgłoszeniową, która dostępna jest na stoliku za ławkami lub na stronie tv.serbinow.pl. Wypełniony formularz wraz z potwierdzeniem wpłaty „cegiełki” należy przesłać drogą mailową na adres: tvserbinow@gmail.com albo przynieść do naszej parafialnej świątyni i złożyć w miejscu do tego wyznaczonym, gdzie dyżur pełnić będzie przedstawiciel KTV „Serbinów”. Karty zgłoszeniowe będą przyjmowane w każdą środę od godz. 17:30 do godz. 19:30 (z przerwą na Mszę Świętą). Nadawany również jest nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszymy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.