Ogłoszenia – 27/09/2020, 26 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – 27/09/2020, 26 Niedziela Zwykła
25 września 2020 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa
za pomocą maseczek ochronnych lub części odzieży. Przestrzeganie
tego państwowego zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także
wyrazem troski o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów
i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni skutkami Covid -19.

1. Dziś – o godz. 16:30 Nieszpory Niedzielne;
» codziennie o godz. 20:30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji ustania epidemii;
» nowenna przed wspomnieniem św. Archaniołów w kaplicy Adoracyjnej;
» wspomnienie św. Wincentego à Paulo.

2. Jutro – wspomnienie św. Wacława;
» dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 20:30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.

3. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela;
» dzień imienin Ks. Michała Wrony – solenizanta otoczmy modlitwą;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą w 74 rocznicę urodzin śp. Ks. Prałata Michała Józefczyka – serdecznie zapraszamy. Modlitwa Apelowa w kaplicy adoracyjnej godz. 21:00, różaniec prowadzi Legion Maryi. W tym dniu zachęcamy do odwiedzenia grobowca śp. Ks. Prałata w dowolnej chwili i prosimy o modlitwę w Jego intencji;
» odpust w Wielowsi.

4. W środę – wspomnienie św. Hieronima;
» o godz. 16:30 zbiórka dla kandydatów na ministrantów – zapraszamy wszystkich chętnych chłopców ze Szkoły Podstawowej, którzy przystąpili już do I Komunii św.;
» o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej;
» modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.

5. W I Czwartek Miesiąca – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus;
» parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
» o godz. 15:00 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych;
» w październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: o godz. 17:00 dla dzieci, o godz. 18:30 dla młodzieży i starszych; w niedziele o godz. 16:15;

6. W I Piątek Miesiąca – wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
» o godz. 15:00 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
» od godz. 16:00 spowiedź;
» o godz. 17:00 różaniec dla dzieci z Komunią wynagradzającą;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
» o godz. 20:30 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.

7. W I Sobotę Miesiąca – o godz. 8:00 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy adoracyjnej;
» od godz. 9:00 odwiedziny chorych;
» diecezjalne spotkanie Rodziny Różańcowej w naszej parafii, rozpoczęcie o godz. 10:00;
» nabożeństwo fatimskie: od godz. 18:00 adoracja, o godz. 19:00 Msza św. Nie będzie procesji. O godz. 21:00 Apel Maryjny w Kaplicy adoracyjnej.

8. W przyszłą niedzielę – o godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
» o godz. 13:00 Msza św. w intencji Szkół Katolickich Strefa Aniołów;

9. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Jana Matejki:
» dziś – blok nr 18, klatki 1 i 2.
» jutro- blok nr 18, klatki 3 i 4.
» we wtorek – blok nr 18, klatki 5 i 6.
» w czwartek – blok nr 18, klatki 7 i 8.
» w piątek – blok nr 20, klatki 1 i 2.
» w przyszłą niedzielę – blok nr 20, klatki 3 i 4.

10. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Konstytucji 3 Maja 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

11. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Tam w pierwszej kolejności wierni przyjmują Komunię Św. na rękę a następnie kapłan podaje pozostałym Komunię Św. do ust.

12. W ostatnim tygodniu zostały zakończone prace malarskie w kaplicy Wieczystej Adoracji, natomiast w nadchodzącym tygodniu będą kontynuowane prace przy odprowadzeniu wody z dachu kościoła od strony przedszkola, jak również zostanie zamontowane dalsze ogrodzenie przy placu zabaw dla dzieci przedszkolnych. Wszystkim którzy zaangażowali się w te prace oraz ofiarodawcom składającym ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

13. W parafii Świętej Barbary działa „Szkoła Biblijna” – spotkania obywają się w każdą środę po Mszy św. o godz. 18:00 w salce.

14. Pragniemy poinformować, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14:00 w naszej Katolickiej TV Serbinów będzie emitowany Koncert Życzeń. Każdy kto pragnie złożyć życzenia swoim bliskim za pośrednictwem naszej telewizji, powinien wypełnić kartę zgłoszeniową, która dostępna jest na stoliku za ławkami lub na stronie tv.serbinow.pl. Wypełniony formularz wraz z potwierdzeniem wpłaty „cegiełki” należy przesłać drogą mailową na adres: tvserbinow@gmail.com albo przynieść do naszej parafialnej świątyni i złożyć w miejscu do tego wyznaczonym, gdzie dyżur pełnić będzie przedstawiciel KTV „Serbinów”. Karty zgłoszeniowe będą przyjmowane w każdą środę od godz. 17:30 do godz. 19:30 (z przerwą na Mszę Świętą). Również nadawany jest nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszymy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.

15. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.