Ogłoszenia – 04/10/2020, 27 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – 04/10/2020, 27 Niedziela Zwykła
3 października 2020 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa
za pomocą maseczek ochronnych lub części odzieży. Przestrzeganie tego państwowego
zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także wyrazem troski o nasze zdrowie,
naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi
chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni skutkami Covid -19.

1. Dziś – o godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
» o godz. 13:00 Msza św. w intencji Szkół Katolickich – Strefa Aniołów;
» wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
» codziennie o godz. 20:30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji ustania epidemii;
» w październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: o godz. 17:00 dla dzieci, o godz. 18:30 dla młodzieży i starszych; w niedziele o godz. 16:15; Gorąco zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie. Poprzez różaniec polecamy Panu Bogu – dzięki wstawiennictwu Maryi – wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości; sprawy osobiste i sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy prosili nas o modlitwę i tych, o których najbardziej się troszczymy.

2. Jutro – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

3. We wtorek – o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe o godz. 18:30;
» spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.

4. W środę – wspomnienie NMP Królowej Różańca Świętego;
» o godz. 16:30 zbiórka dla kandydatów na ministrantów – zapraszamy wszystkich chętnych chłopców ze Szkoły Podstawowej, którzy przystąpili już do I Komunii św.;
» o godz. 18:00 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej;
» spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam;
» o godz. 19:30 początek Doby Modlitwy Różańcowej – modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich do naszego, sandomierskiego Seminarium.

5. W piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Patrona Diecezji – uroczystości diecezjalne w Sandomierzu 11 października – Msza św. w Bazylice katedralnej o godz. 10:30.

6. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków:
» dziś – Matejki 20, klatki 3 i 4.
» jutro – Matejki 22, klatki 1 i 2.
» we wtorek – Orzeszkowej 1, klatki 1 i 2.
» w piątek – Orzeszkowej 1, klatki 3 i 4.

7. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Konstytucji 3 Maja 6. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

8. Zespół wokalno-teatralny działający przy Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie Pro bono Poloniae organizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

9. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Tam w pierwszej kolejności wierni przyjmują Komunię Św. na rękę a następnie kapłan podaje pozostałym Komunię Św. do ust.

10. Zostały zakończone prace przy odprowadzeniu wody z dachu kościoła z obu stron. Serdecznie dziękuję ekipie za wykonanie tych trudnych prac. W nadchodzącym tygodniu będzie montowane nowe ogrodzenie wokół placu zabaw dla dzieci i zostaną nasadzone nowe tuje. Wszystkim którzy angażują się w te prace oraz składającym ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

11. W parafii Świętej Barbary działa „Szkoła Biblijna” – spotkania obywają się w każdą środę po Mszy św. o godz. 18:00 w salce.

12. Pragniemy poinformować, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14:00 w naszej Katolickiej TV Serbinów będzie emitowany Koncert Życzeń. Każdy kto pragnie złożyć życzenia swoim bliskim za pośrednictwem naszej telewizji, powinien wypełnić kartę zgłoszeniową, która dostępna jest na stoliku za ławkami lub na stronie tv.serbinow.pl.
Wypełniony formularz wraz z potwierdzeniem wpłaty „cegiełki” należy przesłać drogą mailową na adres: tvserbinow@gmail.com albo przynieść do naszej parafialnej świątyni i złożyć w miejscu do tego wyznaczonym, gdzie dyżur pełnić będzie przedstawiciel KTV „Serbinów”. Karty zgłoszeniowe będą przyjmowane w każdą środę od godz. 17:30 do godz. 19:30 (z przerwą na Mszę Świętą).
Również nadawany jest nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszymy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.

13. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętują-cym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.