Ogłoszenia – 15/11/2020, 33 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – 15/11/2020, 33 Niedziela Zwykła
13 listopada 2020 No Comments Ogłoszenia Admin

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w kościele może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. W naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św.:
– w górnym kościele 84 osoby,
– na chórze 23,
– w dolnym kościele 35,
– w kaplicy Adoracyjnej 8 osób.
Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

1. Dziś – Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych;
» o godz. 15:00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe;
» wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i Doktora Kościoła.

2. Jutro – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia;
» o godz. 15:00 Msza św. dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II i za Jego kanonizację;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą Bractwa Szkaplerza Świętego;
» o godz. 19:30 początek Doby Modlitwy Różańcowej – modlić się będziemy w intencji zmarłych bliskich wypisywanych na kartkach wypominkowych.

3. We wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

4. W środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą wypominkową i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej.

5. W czwartek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy;
» o godz. 19:00 w Kaplicy Godzina Uwielbienia prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

6. W piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

7. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania NMP.

8. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego; od tej niedzieli do I Niedzieli Adwentu potrwa kolejny Tydzień Biblijny, który ma nas jeszcze bardziej uwrażliwić na czytanie Pisma Świętego i uważne słuchanie Słowa Bożego;
» patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza;
» o godz. 15:00 Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami;
» suma odpustowa w Parafii Chrystusa Króla o godz. 1200.

9. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej:
» we wtorek – blok nr 6, mieszkania 33-50.
» w czwartek – blok nr 7, klatki 1 i 2.
» w piątek – blok nr 7, klatki 3 i 4.
» w przyszłą niedzielę – blok nr 7, klatki 5 i 6.

10. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Henryka Sienkiewicza 59. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

11. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Tam w pierwszej kolejności wierni przyjmują Komunię Św. na rękę a następnie kapłan podaje pozostałym Komunię Św. do ust.

12. Trwają prace remontowe przed kościołem. Część z nich została już zrealizowana, reszta czeka na realizację. Ofiary na ten cel możemy przesyłać na konto naszej parafii. Bank Spółdzielczy O/Tarnobrzeg Nr: 52 9434 0002 2001 1045 2284 0001 z dopiskiem ofiara na prowadzone remonty lub złożyć w kopercie na tacę. Wszystkim Darczyńcom za złożone ofiary niech Bóg wynagrodzi wrażliwość serca, zrozumienie i gest chrześcijańskiej pomocy. W tym trudnym czasie epidemii, jesteśmy razem z Wami, łączymy się w modlitwie i jeżeli zachodzi potrzeba i ktoś zgłasza prośbę o pomoc duszpasterską jesteśmy do dyspozycji.

13. Pragniemy poinformować, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14:00 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszymy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.

14. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a przeżywając Uroczystość Wszystkich Świętych prośmy, aby Święci orędowali za nami u Boga.