Ogłoszenia – 22/11/2020, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia – 22/11/2020, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
23 listopada 2020 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w kościele może przebywać
jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Osoby przebywające w kościołach
i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa
za pomocą maseczki lub części odzieży.

1. Dziś – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego; od tej niedzieli do I Niedzieli Adwentu potrwa kolejny Tydzień Biblijny, który ma nas jeszcze bardziej uwrażliwić na czytanie Pisma Świętego i uważne słuchanie Słowa Bożego;
» patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza;
» o godz. 15:00 Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami;
» suma odpustowa w Parafii Chrystusa Króla o godz. 12:00.

2. Jutro – wspomnienie św. Cecylii;
» modlitwa w intencji chórzystów, dyrygentów, organistów oraz zmarłych Józefa i Artura;
» dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz.  20:30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.

3. We wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy.

4. W środę – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy;
» o godz. 18:00 Msza św. z modlitwą wypominkową i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej;
» modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.

5. W czwartek – o godz. 18:00 Msza św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

6. W piątek – o godz. 15:00 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Faustinum;
» o godz. 17:30 Nieszpory Żałobne.

7. W przyszłą niedzielę – I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, które będzie miało miejsce przy końcu dziejów. Roraty, czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o godz. 6:00, dla dzieci o godz. 18:00, natomiast w niedziele Msza św. z Niedzieli Adwentu;
» o godz. 6:00 Msza św. z I Niedzieli Adwentu;
» o godz. 15:00 Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami.

8. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej:
» dziś – blok nr 7, klatki 5 i 6.
» jutro – blok nr 8, mieszkania 1-16.
» we wtorek – blok nr 8, mieszkania 17-33.
» w środę – blok nr 8, mieszkania 34-50.
» w czwartek – blok nr 9, klatki 1 i 2.
» w piątek – blok nr 9, klatki 3 i 4.
» w przyszłą niedzielę – blok nr 10a.

9. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Henryka Sienkiewicza 61. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

10. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Tam w pierwszej kolejności wierni przyjmują Komunię Św. na rękę a następnie kapłan podaje pozostałym Komunię Św. do ust.

11. Trwają prace remontowe przed kościołem. Część z nich została już zrealizowana, reszta czeka na realizację. Ofiary na ten cel możemy przesyłać na konto naszej parafii. Bank Spółdzielczy O/Tarnobrzeg Nr: 52 9434 0002 2001 1045 2284 0001 z dopiskiem ofiara na prowadzone remonty lub złożyć w kopercie na tacę. Wszystkim Darczyńcom za złożone ofiary niech Bóg wynagrodzi wrażliwość serca, zrozumienie i gest chrześcijańskiej pomocy. W tym trudnym czasie epidemii, jesteśmy razem z Wami, łączymy się w modlitwie i jeżeli zachodzi potrzeba i ktoś zgłasza prośbę o pomoc duszpasterską jesteśmy do dyspozycji.

12. Pragniemy poinformować, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14:00 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszymy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.

13. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom orędownictwa Świętych Patronów.