Ogłoszenia – 20/12/2020, 4 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia – 20/12/2020, 4 Niedziela Adwentu
19 grudnia 2020 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w kościele może przebywać
jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Osoby przebywające w kościołach
i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

1. Dziś – IV Niedziela Adwentu;
» Pobłogosławione w kościele opłatki świąteczne można nabywać w zakrystii;
» Spowiedź Adwentowa od 18 do 23 grudnia – codziennie pół godz. przed Mszą św. Roratnią i od godz. 17:00 do 18:00.

2. Jutro – wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, kapłana i Doktora Kościoła;
» świąteczne odwiedziny chorych – dziś jeszcze prosimy zgłaszać w zakrystii tych chorych, którzy będą odwiedzani z racji świąt: od godz. 8:30 odwiedziny z rejonu Ks. Krzysztofa, Ks. Pawła Gutka i Ks. Paweł Dobrowolskiego, zaś od godz. 14:00 Ks. Bartłomieja i Ks. Michała.

3. W środę – o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Dzieciatka Jezus połączona z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
» modlitwa Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.

4. W czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia – zachowajmy polską tradycję tego dnia, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz postny charakter wieczerzy wigilijnej, podczas której dzielimy się opłatkiem z najbliższymi, składamy sobie życzenia i modlitwą wspólną obejmujemy wszystkich drogich naszemu sercu, a szczególnie tych z naszego grona, którzy już odeszli lub ten wieczór będą przeżywali w samotności;
» o godz. 6:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych parafian i poświęcenie szopek i figurek Dzieciątka Jezus;
» następna Msza św. o godz. 8:00 i zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus;
» kolędowe czuwanie od godz. 21:30 – Pasterka o godz. 22:00;
» kolejne czuwanie od godz. 23:30 – Pasterka o północy.

5. W piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego;
» Msze św. jak w niedziele;
» o godz. 1630 Nieszpory Świąteczne.

6. W sobotę – święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika;
» Msze św. jak w niedziele;
» Nie będzie Nieszporów o godz. 16:30;
» o godz. 20:30 w Kaplicy Wieczystej Adoracji Apel wdzięczności za dar nawiedzenia Maryi w Świętym wizerunku Jasnogórskiej Królowej.

7. W przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa – modlimy się o świętość polskich rodzin oraz o poszanowanie każdego poczętego życia;
» o godz. 17:00 Msza św. w intencji zaślubionych w 2020 r., zapraszamy także ich rodziny.

8. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej:
» dziś – blok nr 18, klatki 1 i 2.
» we wtorek – blok nr 19, klatka 1.
» w środę – blok nr 19, klatka 2.
» w przyszłą niedzielę – blok nr 19, klatka 3.

9. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Zwierzynieckiej 14 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i środę. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

10. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Tam w pierwszej kolejności wierni przyjmują Komunię Św. na rękę a następnie kapłan podaje pozostałym Komunię Św. do ust.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i przesyłane na konto parafialne. Są one, Bracia i Siostry, w tym trudnym dla wszystkich czasie, znakiem Waszej wrażliwości, otwartości, dobroci serca i zrozumienia. Pragniemy zapewnić, że wszystkich Darczyńców ogarniamy wdzięcznością i modlitewną pamięcią wypraszając Boże błogosławieństwo i nieustającą opiekę Matki Bożej.

12. Przez cały Adwent rozprowadzane są świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

13. Pragniemy poinformować, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszymy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.

14. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże dary i łaski.

15. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.