Ogłoszenia – 27/12/2020, Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego

Ogłoszenia – 27/12/2020, Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego
27 grudnia 2020 No Comments Aktualności, Ogłoszenia Admin

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27.12.2020 – Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego

 

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w kościele może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

 

 1. Dziś Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa modlimy się o świętość polskich rodzin oraz o poszanowanie każdego poczętego życia;
 • o godz. 1700 Msza św. w intencji zaślubionych w 2020 r., zapraszamy także ich rodziny.
 1. Jutro Święto Świętych Młodzianków Męczenników;
 • początek spotkań kolędowych – mieszkańców przewidzianych do spotkania serdecznie zapraszamy na przeżywanie Najświętszej Eucharystii o godz. 1800 – prosimy o przygotowanie liturgii; dokładny program spotkań kolędowych dotarł do naszych mieszkań w ostatnim numerze listu Otwarte Serca i jest wywieszony na drzwiach kościoła. Na spotkanie przynosimy do kościoła naczynie na poświęconą wodę.
 • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. W środę – o 1800 Msza św. połączona z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 • modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
 1. W czwartek – wspomnienie św. Sylwestra I, papieża;
 • o 1100 Msza św. na cmentarzu w Sobowie za zmarłych parafian w 2020 roku – przynosimy wigilijne świece;
 • o 1700 Msza św. dziękczynna na zakoń­czenie roku kalendarzowego.
 1. W piątek – uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi; 
 • Światowy Dzień Pokoju – Nowy Rok 2021;
 • Łącząc się w modlitwie życzymy – niech Dziecię Jezus tak kieruje Waszym życiem, abyście mogli kroczyć drogą prowadzącą do radości, zgody, pokoju i miłości. Błogosławieństwo Nowonarodzonego Chrystusa niech sprawi, byśmy przez kolejny 2021 rok byli otwarci na wszystko co szlachetne, dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe;
 • Msze św. jak w niedziele;
 • o 800 początek Doby Modlitwy Różańcowej;

6.  Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców             bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej:

 • dziś blok nr 19, klatka 3.
 • we wtorek blok nr 20, klatki 1 i 2.
 • w przyszłą niedzielę – blok nr 21, klatki 1 i 2.

7.  W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Zwierzynieckiej 14 z klatek od 5 do 8.         Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i sobotę. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.

8.  Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia. Tam w pierwszej kolejności wierni przyjmują Komunię Św. na rękę a następnie kapłan podaje pozostałym Komunię Św. do ust.

9.  Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i przesyłane na konto parafialne. Są one, Bracia i Siostry, w tym trudnym dla wszystkich czasie, znakiem Waszej wrażliwości, otwartości, dobroci serca i zrozumienia. Pragniemy zapewnić, że wszystkich Darczyńców ogarniamy wdzięcznością i modlitewną pamięcią wypraszając Boże błogosławieństwo i nieustającą opiekę Matki Bożej.

10.  Pragniemy poinformować, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszymy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.

11.  Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże dary i łaski.